soki do wody

Soki do wody naturalne

Soki do wody naturalne

Niestety nie dysponuję ogrodem i własnymi owocami do robienia soków. Nie kupuję też żadnych soków i syropów w sklepie. Większość to woda z cukrem i barwnikami, konserwantami.

Naturalne soki owocowe kupuję od zaprzyjaźnionej Pani ze wsi. Są pasteryzowane, z cukrem, ale tu przymykam oko na cukier 😉 Malinowe, jeżynowe, z winogron (pyszne! niestety rok temu winogrona i jeżyny zmarzły i w tym roku były tylko malinowe – taki urok natury 😉 W sklepie zawsze są wszystkie smaki, do wyboru, do koloru 😉 )

Warto rozejrzeć się po okolicy, na słupach ogłoszeniowych czy w internecie można czasem znaleźć informacje, że ktoś chce sprzedać domowe produkty. Są bez chemii, z owoców dobrej jakości.

Od jesieni do wiosny pijemy gorące soki z wodą. Latem chłodne soki z wodą 🙂 Na zimowe wyjazdy poza dom, np. spacer z dzieckiem po lesie – obowiązkowe wyposażenie plecaka to dwa termosy z sokiem malinowym i kawałkami świeżego imbiru 🙂

Domowe soki naturalne to też jeden z elementów wspierania układu odpornościowego 🙂 Na dodatek pyszne i bez sztucznej chemii 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *