O mnie

„Ucz się ucz bo nauka to potęgi klucz, a kto tego klucza nie zdobędzie ten zależny od innych będzie” 😉

To co chyba najtrudniejsze dla człowieka to bezsilność. Stan, gdy nie wiemy co robić, jak możemy pomóc sobie lub komuś bliskiemu. Sytuacja, gdy ufamy innej osobie, że będzie wiedziała co jest dla nas dobre. Bo „jest specjalistą”, bo „się tego uczyła”. Natomiast w zderzeniu z chorobą okazuje się, że jesteśmy całkiem sami z naszymi problemami. Albo nie stać nas na prywatne wizyty u lekarza specjalisty albo pomimo tych wizyt nie uzyskujemy pomocy.

Sama z taką sytuacją zmierzyłam się wielokrotnie. Jednak jestem osobą, która się nie poddaje i kładzie nacisk na pogłębianie wiedzy i dokształcanie. Z wykształcenia jestem ekonomistą (finanse i bankowość UE), przez kilkanaście lat w ramach pracy zawodowej zajmowałam się tematyką podatków. Z racji konieczności wzmożonej opieki nad niepełnosprawnym synem musiałam zrezygnować z pracy zawodowej i skupić się na tematyce zdrowotnej. Z troski o zdrowie syna dokształcam się w zakresie profilaktyki i ochrony zdrowia. Interesuje mnie zwłaszcza biochemia organizmu, neurologia oraz wszelkie problemy związane z autyzmem czyli problemy, z którymi mierzymy się na co dzień. Okazało się, że ta nauka przynosi rezultaty. Wymierne rezultaty w postaci poprawy zdrowia. Dlatego chciałam opowiedzieć o tym, co nam pomogło. Jest to oczywiście wyraz moich poglądów i doświadczeń i nie jest gotową receptą na zdrowie. Za kilka miesięcy będę również posiadała tytuł zawodowy Zielarz Fitoterapeuta*, co mnie ogromnie cieszy, gdyż ochrona zdrowia stała się nie tylko naszą koniecznością, ale również moją wielką pasją 🙂

Zakładki na blogu:

  • zdrowie – zawiera wpisy dotyczące ogólnie pojętego zdrowia oraz informacje, które mogą pomóc nam je zachować
  • co jeść – zawiera wpisy o produktach sklepowych z dobrym składem, również spoza diety 3xB (bezmleczna, bezglutenowa, bezcukrowa). Nawet jeśli my czegoś nie możemy jeść, a znajdę coś godnego uwagi, to o tym napiszę. Polecam pojedyncze produkty, nie firmy, ponieważ np. kefir jednej firmy ma fajny skład, ale już  ich jogurt nie. Będą tu także zdjęcia i przepisy tego co sama przyrządzam – nie lubię gotowania, więc to będą proste rzeczy 😉
  • motywacja – tematyka różnorodna, pomysły na oszczędne życie
  • podróże – jak podróżować i gdzie, gdy się choruje, zdjęcia, przydatne wpisy dotyczące survivalu, preppingu itp.
  • ZA – wpisy dotyczące Zespołu Aspergera

Na dole strony są tzw. tagi czyli słowa kluczowe, według których można szukać konkretnych wpisów. Np. tag info –  zawiera informacje o promocjach czy dostępności godnych uwagi (moim zdaniem) produktów. Tag zioła – wpisy dotyczące tematyki ziół itp.

Po prawej strony bloga jest opcja szukaj – tam można wpisywać konkretne frazy zapytania np. masło i pokażą się wszystkie wpisy zawierające słowo „masło” m.in. które masła bez E kupuję.

Gdy tylko mam taką możliwość (np. ze względu na skład) staram się wybierać polskie produkty, będę to podkreślać we wpisach.

Będę również poruszała tematykę szczepień w Polsce, ponieważ brak bezpieczeństwa szczepień dotknął nas osobiście. Syn otrzymał 3 wycofane potem z obrotu szczepionki, przeszedł również ciężkie Niepożądane Odczyny Poszczepienne (NOP) m.in. sepsę, liczne zakażenia, nawracające bezdechy oraz szereg innych problemów neurologicznych, które znacząco wpłynęły na stan jego zdrowia (dziecko niepełnosprawne).

Zioła

każde zioło czy roślina zawiera szereg substancji czynnych, które mają wpływ na nasz organizm. Należy sobie zdawać z tego sprawę, że nie są one dla nas obojętne. Dlatego jeśli ktoś cierpi na poważne problemy zdrowotne i przyjmuje jakieś leki, to mogą one reagować z ziołami. Również w stosunku do dzieci obowiązują inne zasady niż do dorosłych – jak przy lekach. Przed przyjmowaniem jakichkolwiek ziół należy wykluczyć przeciwskazania do stosowania.

* Kierownikiem mojego kursu Zielarz Fitoterapeuta jest dr Henryk Różański – polski autorytet w zakresie wiedzy o ziołach i fitoterapii.

Wiedzę dr Różańskiego podziwiam i bardzo cenię. Dr Różański publikuje naprawdę sporo artykułów. Robi to bezpłatnie na swoich stronach internetowych. Dlatego jeśli ktoś potrzebuje konkretnych informacji na temat ziół i fitoterapii to zdecydowanie polecam czerpać wiedzę z wiarygodnego źródła – z artykułów publikowanych przez dr Różańskiego. Co ważne dr Różański jest pasjonatem starych ksiąg i receptur i człowiekiem, który chętnie dzieli się posiadaną wiedzą 🙂

Więcej o mojej motywacji do założenia bloga we wpisie: http://www.wiedzabezcenna.pl/dlaczego-zalozylam-bloga-choc-tego-planowalam-moja-motywacja/

Pozdrawiam serdecznie 🙂

Izabela Bednarek

Facebook Comments